Anasayfa Site Haritası Blog
Hakkımızda Hizmetlerimiz Ürünler Referanslar İletişim
Güncel
Projeler
Web Tasarım
» Sosyal Medya
Facebook E-Posta Servisini Açmaya Mı Hazırlanıyor?

Dünyanın en yaygın sosyal ağı Facebook kendi dünyasını kurmaya devam ediyor. 500 Milyon’dan fazla arkadaşı olan Zuckerberg, 15 Kasım’da Facebook için e-posta hizmetini açıklayabilir. Michael Arrington tarafından Project Titan adıyla paylaşılan ve bugün TechCrunch’ta tekrar konu edilen proje gerçekse, 15 Kasımda Facebook’un web posta hizmetiyle tanışacağız.

Hali hazırda mesaj kutusundan e-posta gönderimine izin veren Facebook, kullanılan e-posta bir Facebook üyesine aitse mesajı kendi içinde iletiyor. Ancak kişi Facebook’ta yok ise kullanıcının gönderdiği mesajını e-postaya bir Facebook daveti ile beraber gönderiliyor.

Facebook’un bu sistemi tam bir e-posta servisine çevirmesi hiç zor olmasa da Gmail’i bitirecek bir e-posta servisinden bahsedilmesi – en azından şimdilik – abartılı geliyor.

Facebook Email

Facebook’un kullanıcı adlarını e-posta hesabı olarak (zuck@facebook.com) kullanması beklenirken, POP/IMAP ve e-posta yönlendirme desteği sunması da mümkün olabilir. Geçtiğimiz günlerde Gmail’deki kişi listelerinin Facebook’a transfer edilebilmesi konusunda ayak direyen Google, bakalım Facebook e-posta servisi açıklandığında nasıl bir tepki gösterecek.

 

Kaynak: Webrazzi

14.11.2010

© 2010 Cosoftware, cosoftware.net. Tüm hakları saklıdır. Anasayfa - Hakkımızda - Hizmetlerimiz - Ürünler - Referanslar - İnsan Kaynakları - İletişim

Bayraklı/İzmir

Co-Soft Tübider Üyesidir.